Hem İngilizce Öğrenip Hem Güzel Vakit Geçireceğiniz 10 Dizi!

Hem ingilizcenizi geliştirip aynı zamanda da keyifli saatler geçireceğiniz dizileri sizin için derledik.


1- Game Of Thrones

İmdb = 9.5/10

Game of Thrones, izleyicilerini ilk sezonundan itibaren büyülemeyi başarmış efsanevi bir televizyon dizisi olarak tarihe geçiyor. Bünyesinde barındırmış olduğu genç oyuncuların şimdilerde aranılan birer yıldız haline geldiği, usta isimlerin ise bir kez daha devleştiği Game of Thrones, eski ve ortaçağ konulu tarihi savaş filmlerini aratmıyor.

Yazların ve kışların normalden farklı olarak, anormal derecede uzun sürebildiği, hatta bazen kışların bir ömür sürebildiği ilginç bir yurt, fitne fesatlarla doludur. Burada tamı tamına yedi krallık bulunmaktadır ve Starklar‘ın kalesi Kıştepesi’nin kuzeyinde, bu yedi krallığı koruyan surun ardında bilinmeyen, tekinsiz güçler toplanmaktadır. Starklar’ın Lordu Eddart Stark’ın yakın arkadaşı Kral, eski kral eli ve Eddard Stark’ın akıl hocası ölür. Daha sonra kendisine gelen mesaj ile kendisinin kral eli olması istenir. Bu görevi pek hoşnut karşılamaz ama kabul eder. Eddard Stark tahta geçtikten sonra, kendisini tahtı arzulayan entrikalar, oyunlar arasında bulur. Artık dostuyla düşmanını, doğru yol ile yanlış yolu ayırt edecek yetiye sahip değildir.Kış, 7 krallık için de uğursuz bir şekilde gelmektedir, taht mücadeleleri bu sefer diğerlerine göre çok çetin geçecektir. Kısaca Game of Thrones konusu, taht mücadelelerini anlatıyor ama bunun klişe bir konu olmadığını 8 sezon süren maceradan anlayabilirsiniz.

2- Breaking Bad

İmdb = 9.5/10

Ailesi ile birlikte sıradan bir yaşam sürmekte ve lisede kimya öğretmenliği yapmakta olan Walter White, geçim sıkıntısından dolayı ek iş olarak araba yıkamacılığı yapmaktadır. Hastalığı da bulunduğundan bu ek iş ona çok zor gelmekte, gün geçtikçe yıpranmaktadır. Bir gün hastalığının ileri boyutlara geldiğini ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir, fazla ömrü kalmamıştır ve bunu kendisi de biliyordur. Kendi doğum günü kutlamasında, haberlerde uyuşturucu yani metamfetamin haberi görür ve bu işte ne kadar çok para olduğunu fark eder. Daha sonra sınıftan öğrencisi olan Jess’in, ailesine para yetiştirmek ve geçinebilmek için uyuşturucu yaptığını öğrenir. Para haberini gördükten sonra bu işe ilgisi iyice artan Walter White, öğrencisi Jess ile birlikte uyuşturucu yapmaya başlar. Kendisi kimya öğretmeni olduğundan formülleri vs. iyi bilmektedir ve saf, kaliteli uyuşturucular üretir. Piyasayı iyi bilen öğrencisi de bunları pazarlar ve iyi paralar kazanırlar. Ve bu şekilde devam eden bol aksiyonlu bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

3- Prison Break

İmdb = 8,4/10

Michael, abisini hapishaneden kaçırmak için birçok mahkûmu kullanmak ve onları da kurtarma sözü vermek durumunda kalır. Hapishaneden kaçıştan sonrasını anlatan ikinci sezonda, Michael’ın hapse girmeden önce yaptığı planlar arasında, Charles isimli mahkûmun hapse düşme nedeni olan 5 milyon doları ele geçirme ve ülkeden kaçma planları vardır. Ancak, kaçan diğer mahkûmlar da bu paranın yerini biliyorlardır ve kendi paylarını istiyorlardır. Kaçış grubu arasında geçen bu mücadele haricinde, tabi ki bir de polise yakalanmamaları gerekir. Aksiyon, macera, heyecan ve gizemin eksik olmadığı bu sezon da, Michael’ın Sona adı verilen ve hiçbir kuralın ya da yasanın geçerli olmadığı bir hapishaneye düşmesi ile son bulur. Ve dizi akıl almaz bir şekilde aksiyon dolu bir şekilde devam eder kesinlikle izlemelisiniz. 3

4- The 100

İmdb = 7,8/10

Nükleer kıyamet, Dünya’nın bir kısmını yok etmiş, medeniyeti çökertmiştir. Kurtulan kişiler ise 12 uluslararası uzay istasyonunda bulunan 400 kişidir. Üç kuşak uzayda doğmuş ve sayıları 4.000’i bulmuştur.” Yaşamlarının devam etmesi için mücadele vermeleri gerekirken, aynı zamanda sert kuralların olduğu bir düzende getirmek zorundadırlar.

5- The Walking Dead

İmdb = 8,3/10

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir.

6- Friends

İmdb = 8,9/10

New York’ta yaşayan 6 arkadaşın 20’li yaşlardan 30’larına gelene kadar birlikte yaşadıkları sevinçleri, hüzünleri, heyecanları ve bunlar gibi birçok şeyi anlatan 10 sezonluk 1994 yapımı sitcom dizisi.

7- Black Mirror

İmdb =8,9/10

Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir.

8- Doctor Who

İmdb = 8,7/10

Evrenin derinliklerinde zamanda yolculuk yapmaya Doktor ile birlikte şahitlik edeceksiniz. Yıllardır süren , ana karakter pek çok defa değişmesine rağmen başarısından hiçbir şey kaybetmeyen bu dizi, farklı aksanlar ile İngilizce öğrenmeye çalışan kişiler için oldukça güzel bir seçim.         

9- Supernatural

İmdb = 8,5/10

Dean ve Sam Winchester adındaki iblis avcısı kardeşlerin olağanüstü maceralarını, zaman zaman olağanüstü eğlenceli şekilde anlatan bir TV dizisidir. Soundtracklerine ise kesinlikle bayılacaksınız.

10- Lost

İmdb = 8,4/10

Korkunç bir uçak kazası sonucu bir adaya düşen 48 insanın hayatta kalabilme mücadelesi konu edilen dizidir. Fakat adanın mistik bir gücünün olması, adada yalnız olmadıklarını fark etmeleri, trajik ve tuhaf olaylar yaşamaya başlamaları ile olay bambaşka bir hal alır. Dizi ile ilgili komplo teorileri, dizinin mitolojik anlamları ve göndermeleri, tüm dünyada izleyenler arasında milyonlarca tartışmaya sebep oldu.

Comments 14

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gayet hoş bir paylaşım şuanda popüler olan netflix dizilerinden de eklenirse böylece liste çoğaltılabilir

  2. Game of Thrones son sezonu valla cok bekledik umarım beklediğimize değer. sizin de dediğiniz gibi site de ki konuşulan ingilizce bana göre yavaş ve akıcı. Biraz olsun dikkatli dinlenildiğinde cok rahat ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabileceğini düşünüyorum

  3. önerileriniz için çok teşekkür ederim. yarısını izledim kalan yarısını da izleyeceğim.

  4. Süper bir derleme admin eline sağlık dizilerden ikisini izlemiştim ingilizce gelişimime çok katkısı oldu diğerlerini de izleyeceğim

  5. size şaka gibi gelebilir ama Game Of Thrones dizisini hiç izlemedim bu hafta sonu vaktim var izlemelimiyim arkadaşlar gerçekten de bahsedildiği gibi mi fragmanını biraz izledim ama pekte keyif verici gelmedi bana . Yani pek akıcı değil ama güzel sahnelerini repliklerine baksam film öncesi sanırım daha sağlıklı olur .

  6. bazıları çok hızlı konuşuyor yeni başlayanlar için çok zor olabilir. Bu tür diziler genelde ingilizcesi belli bir seviyede olan insanlar için faydalı olacaktır

Hem İngilizce Öğrenip Hem Güzel Vakit Geçireceğiniz 10 Dizi!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in